1 Haziran 2010 Salı

Kumaş Balık "Seyhan"


Çocuklarını plastik oyuncakların zararlarından korumak isteyen anneler için, evde kolaylıkla hazırlanabilecek kumaş balığı sizlerle paylaşıyorum.

Bir arkadaşımın bebeği için hazırladığım bu balığı tamamıyla kendim tasarladım. Gazete kağıdından balık kalıbı hazırlamak için bir miktar kağıt ziyan etmem gerekti. Ama geri kalan bütün aşamalar çorap söküğü gibi geldi. Zaten dikiş dikerken en önemli aşama kesim aşamasıdır. Kesim doğru yapıldığı zaman, geri kalan aşamalar daha sağlıklı ilerler.Annemden aldığım terzilik dersinde, bunu öğrendim:)) 

Gözlerini düğmeden, tokasını yoyodan yaptım, adını da Seyhan koydum. Ben çok sevdim, sahibi de çok sevdi...

8 yorum:

 1. çok güzel olmuş bu balık. ellerine sağlık

  YanıtlaSil
 2. Teşekkür ederim, siteme hoşgeldin.

  YanıtlaSil
 3. sevgili arkadaşım ellerıne sağlık kızıma getirdiğin balık yastık onun şimdi uyku arkadaşı oldu ona sarılarak uyuyor :)

  YanıtlaSil
 4. adım cıkmıyor fuskacım ben bedriye yorumu tam yazmayı bır türlü basaramıyorum:)

  YanıtlaSil
 5. bedriyeciğim hoşgeldin öncelikle. güzel kızın iyi günlerde kullansın, hep güzel rüyalar görsün onunla birlikte. yorum işini bilahare çözeceğiz, merak etme.

  YanıtlaSil
 6. hacercim,neden adı seyhan:)))

  YanıtlaSil
 7. çok şeker olmuş, tebrikler :=)
  bişey sorucam yüzgeçlerini sonradan mı eklediniz? ağzını da alnamadım tabi:) dikiş bilgim sıfıra yakındasığı için olsa gerek. ama yine de şimdi ben bundan yapmak istiyorum nolcek? :)

  YanıtlaSil
 8. narsistanbul, yüzgeçleri ve dudakları sonradan ekledim. http://fuskaninatolyesi.blogspot.com/2010/09/abc-balklar.html
  bu linkte ilk yaptığım balıkların detaylı anlatımını vermiştim. sana fikir vereceğine eminim.

  YanıtlaSil